مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد:

متوسط ماندگاری زائر در مراکز اسکان فرهنگیان بیش از چهار روز است

 

 

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: متوسط ماندگاری زائر در مراکز اسکان فرهنگیان ۴/۵ روز است. تا هشتم فروردین امسال به ۹۶ هزار و ۵۸۰ نفر در مراکز اسکان خدمت داده شده است. اکنون سطح اشتغال مراکز در مشهد ۲۷ درصد است.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری آرسکانیوز؛ سید امیر شوشتری در نهمین نشست خبری قرارگاه مرکزی زائرین خراسان رضوی که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با موضوع اسکان فرهنگیان در نوروز ۱۴۰۲ برگزار شد، گفت: توسط اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تعداد ۹۶ هزار و ۵۸۰ نفر تا هشتم فروردین اسکان داده شده‌اند که این تعداد در قالب ۲۱ هزار و ۸۹۶ خانواده و ۲۲۷ هزار نفر شب اسکان بوده است.

وی افزود: اکنون سطح اشغال مراکز اسکان ۲۷ درصد در مشهد و ۲۳ درصد در استان است. در شب عید نوروز ظرفیت اسکان در سطح استان غیر متصور و در مشهد پر بود. در این شب ۳۱ هزار و ۷۵۰ نفر در مشهد اسکان داده شد و رضایتمندی زائرین به نحو احسن بود.

شوشتری ادامه داد: در شب عید از ظرفیت اسکان اضطراري نیز استفاده گردید. سعی کردیم همان ظرفیت را نیز تجهیز نماییم تا همکاران فرهنگی و زائرین از آن استفاده کنند. همچنین در مراکز رفاهی نیز ۶۹۰ نفر اسکان داده شدند. در سطح استان ۲۳ مرکز رفاهی رسمی داریم که ۸ مرکز در مشهد و بقیه در شهرستان‌ها هستند. همچنین ۳۰ مرکز رفاهی فرهنگیان در مشهد وجود دارد که متعلق به استان‌های دیگر است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: امسال ۳ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی اسکان در ۳۶ پایگاه فعال بودند. ۳۱ درصد اسکان در اختیار خانواده‌های غیر فرهنگی بود. اولویت انتخاب توسط استان‌های آذربایجان، اصفهان و شهرستان‌ها خراسان رضوی بودند.

سید امیر شوشتری با بیان اینکه متوسط ماندگاری زائرین در مراکز اسکان آموزش و پرورش استان ۴/۵ روز است و سقف ماندگاری نداریم، عنوان کرد: تعداد ۸۹۵ مدرسه در سطح استان که ۶۱۰ مدرسه در مشهد است، با تعداد ۶ هزار و ۳۴۰ کلاس در مشهد و ۹ هزار و ۱۱۷ کلاس در کل استان خراسان رضوی در اسکان نقش دارند.

وی متذکر گردید: در هر کلاس از یک نفر تا ۵ نفر اسکان داده می‌شود. متوسط هزینه دریافتی هر نفر شب، ۱۰۰ هزار تومان است که در کارکنان دولت غیرفرهنگی ۶۰ درصد افزایش و در مشاغل دیگر ۹۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

حجةالاسلام حجت گنابادی‌نژاد، معاون فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از مجموعه‌هایی که کمک موثر در اسکان داشتند، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اسکان مدارس بود. امسال افزایش ظرفیت اسکان در این مجموعه با بیش از دو برابر سال‌های قبل داشتیم و استقبال خوبی از سوی جامعه فرهنگی و غیر فرهنگی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه؛ در اسکان مدارس سرایدار‌ها زحمات زیادی کشیده‌اند که از جانب مقام عالی استان و قرارگاه مرکزی سفر تقدیر بعمل آمد، بیان کرد: بودجه زیارت چند سال ردیف نداشت، سال قبل در بودجه سال ۱۴۰۱ تحقق یافت، هر چند ضعیف بود اما یکی از آنها تخصیص به آموزش و پرورش است. مدارس وظیفه اسکان ندارند اما در این کار کمک می کنند. در این راستا در کارگروه ملی زیارت مصوب شد در این ایام تعرفه انرژی آنها معاف شوند.

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.